Fotoepilacja laserem diodowym COOLITE PRO

Dlaczego depilacja laserowa?

Jest to metoda szybka, a przy tym bezpieczna . Każda z tradycyjnych metod usuwania owłosienia (golenie, depilacja woskiem, elektroliza) niesie za sobą ryzyko wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych, a nawet blizn. Depilacja laserowa jest wolna od tych zagrożeń. Jest metodą bezinwazyjną, ponieważ nie przerywa ciągłości skóry.

Jego działanie opiera się na selektywnej dynamice światła i ciepła. Światło lasera pochłaniane jest przez włos, a dokładniej przez jego barwnik - melaninę, która wytwarza energię cieplną, powodując tym samym zniszczenie cebulki włosa. Zjawisko to nie powoduje jednak uszkodzenia tkanek otaczających włosy.

Ile trwa standardowo cała seria zabiegowa?

Średnio potrzebne jest min. 8 zabiegów, - w zależności od indywidualnych cech skóry, ilości nadmiernego owłosienia (spowodowanego np. zaburzeniami hormonalnymi) może być koniecznych 8 lub więcej powtórzeń na każdą depilowaną część ciała. Konieczność powtarzania zabiegu wynika z cyklu wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną jednocześnie, a tylko te w fazie aktywnego wzrostu poddadzą się działaniu lasera. Włosy będące w innych fazach wzrostu nie zaabsorbują wystarczającej dawki promieniowania i zachowają zdolność regeneracji. Stąd też wymagana jest seria zabiegów.

Czy włosy usuwane są na stałe?

Stała redukcja nie musi oznaczać likwidacji wszystkich włosów na danym obszarze.

Stałe, oznacza w tym przypadku, długoterminowe zmniejszanie ilości odrastających włosów. Pomimo tego, że laserowa depilacja skutecznie spowalnia wzrost włosów, nie gwarantuje ich usunięcia na zawsze.